datum:datum:
oblast:oblast:

Jednoduché recepty pro domácí menu

Nezvolili jste žádnou z nabízených restaurací? Uvařte si rychlé meníčko sami doma. Ze stránek recepto.cz jsme pro Vás vybrali recept na skvělou polévku s vaječnými knedlíčky a kuře v bylinkovém jogurtu, které uděláte z běžných surovin, jež jistě máte doma i bez speciálního nákupu. Celá příprava Vám navíc nezabere více než 30 minut.

Polévka s vaječnými knedlíčky

Jakoukoli polévkovou zeleninu (mrkev, petržel, celer, hrášek, kukuřice...), kterou máte po ruce, nakrájejte nebo nastrouhejte na menší kousky. Ty poté v hrnci lehce osmahněte na troše másla. Směs zaprašte trochou mouky a opět mírně osmahněte. Poté přidejte vajíčko a pomalu míchejte, aby vznikly nepravidelné knedlíčky. Dále stačí jen vše zalít litrem vody, vhodit kostku masoxu a dochutit solí a pepřem. Po přejití varem, můžete servírovat.

Kuře v bylinkovém jogurtu

Z kuřecího masa vytvořte plátky, které na několika místech jemně nařízněte. V míse smíchejte bílý jogurt, sůl, 2 rozmačkané stroužky česneku a malou lžičku tymiánu. Následně kuřecí plátky v této směsi důkladně obalte a přímo takto obalené osmažte na pánvi. Podávat můžete nejlépe s vařeným bramborem nebo salátem. Využít ale můžete i čerstvé pečivo nebo topinky.

Vyzkoušet další recepty nejen na rychlá domácí meníčka, ale také na celou řadu dalších pokrmů, můžete snadno se stránkami recepto.cz. Právě zde totiž čekají rychlé i složitější a časově náročnější recepty na polévky, hlavní chody, moučníky a další dobroty, které dokážou uspokojit i ten nejzmlsanější jazýček.